Malá čarodějnice.docx

Budou čarodějnice :)

Obyčejně bychom ve školce pořádali čarodějnický rej, měli čarodějnou výzdobu, vyráběli čarodějnice a čaroděje...

Alespoň pár nápadů pro vás, co dělat s dětmi a do těch kostýmů se můžete doma obléknout :)

a ještě písnička :) zde klikněte


Četba na pokračování "O líné babičce"

Divadlo v Dlouhé - čtení zde

Jak jistě víte, Ježíšek nám přinesl novou interaktivní tabuli - school board, díky situaci která nyní je ve světě ale s touto hračkou nemůžeme pracovat tak jak bysme chtěli a tak tvůrci programu pro vás vymysleli možnost využívání interaktivního výukového programu na vašich domácích tabletech a PC, který máme k dispozici jako školka, tak si zkuste pohrát :)

odkaz zde

Hry

Čtyři roční období

--------------------------

Připravíme si obrázky čtyř ročních období ( nejlépe na kartičkách ve formátu velikosti pexesa), které promícháme a položíme doma na koberec, nebo někde venku. V prostoru současně vyznačíme prostory pro jednotlivá roční období. Pro větší přehlednost do nich můžeme umístit nějaký předmět typický pro to které období : zima- rukavice,kulíšek. Jaro – kraslice, pomlázka.... léto – plavky apod. Úkolem dětí je přiřadit obrázky k jednotlivým ročním obdobím.

Obrázky mohou děti inspirovat k pantomimické hře, například sněhulák – stavba sněhuláka, koulovačka, je nám zima, máme prokřehlé ruce apod...

S říkankou si můžeme zahrát hru na schovávanou nejen doma, ale i třeba na zahrádce. Všechny věci k zimě schováme.Na začátku hry společně použijeme dva verše z říkanky :

Přišlo jaro do vsi,

kde jsi, zimo, kde jsi ?

Všichni pak hledají schované věci. Když se vám pak podaří všechny najít, odložíme je stranou a hned máme důvod k oslavě :


Byla zima mezi námi

ale už je za horami.

Hu, hu, hu,

jaro už je tu !


Omalovánky s hádankou a příběhem

maminko tatínku
Předškolácké aktivity doma.pdf
HRNEČKOVÁ BÁBOVKA SOVIČKY PEPIČKY.pdf

Básničky

ROUŠKA
Jarní básničky.docx
omalovanka_eda.pdf

Omalovánka

k vytištění

pracovni_listy21_3.pdf

Pracovní list

jaro

Dechová a relaxační cvičení.pdf
jemna motorikaa.pdf

Grafomorika

Jednoduchá pomůcka pro předškoláky, kterou hravě vyrobí každý doma, jako záchytné body můžete použit cokoliv, například víčka od láhve, piškoty, kousky modelíny... je to jen na vaší fantazii :)

VAJÍČKOVNÍK

Za vesnicí stál starý strom. Lidé o něm moc nevěděli, jen děti, které si sem chodily hrát. V jeho koruně hnízdili ptáci, poskakovaly veverky, bydlela zde spousta různých broučků a v zimě hvízdala ve větvích meluzína. Byl to kouzelný strom.

Když večer na vesnici padla tma, scházely se u něj různé bytosti a poslouchaly příběhy, které jim starý strom vyprávěl. Tyto příběhy mnoho lidských bytostí neslyšelo. Málo který člověk totiž umí stromům naslouchat. Dětem se to ale někdy daří, mají totiž velkou fantazii a představivost. A tak děti čas od času mohly vyprávění starého stromu slyšet.

Jednoho dne byl bohužel tento strom skácen. Jeho příběhy ale zůstaly zachovány. Jako třeba tento:

Bylo, nebylo jednou jedno semínko, barevné semínko, které hýřilo paletou všech barev, které je možné znát. Z toho semínka vyrostl překrásný strom. Ten strom byl zvláštní tím, že plodil jen v období před Velikonocemi. Tento strom objevily při jarní procházce děti ze školky. A protože by jim ve školce nikdo nevěřil, utrhly malou větvičku, kterou přinesly do školky. Tu zasadily a už jen čekaly, co se bude dít. Do rána z ní vyrostl menší stromek, pod kterým vyrostlo 5 obrovských barevných vajec. Vejce v sobě skrývala tajemství ve formě velikonočních úkolů. A my je také splníme.

Úkoly: 1. Vymaluj omalovánku

2. Domaluj druhou polovinu zajíčka

3. Najdi 5 rozdílů

4. Vyrob zápich do květináče

5. Nauč se jednu velikonoční básničku

6. Zkus najít alespoň jeden barevný kamínek, který najdete u školky nebo kolem Mošťanského rybníka u Hostěradic

7. Namaluj vyfouklé vajíčko a pověs ho na strom „Vajíčkovník“, který roste na dvorku školky. Určitě ho poznáte.

Pojďme si náš kouzelný strom „Vajíčkovník“ krásně vyzdobit.

Zdroje: https://www.boskovice.cz/velikonocni-vajickovnik/d-15353

http://zbynkuv.blog.cz/en/1004/velikonocni-strom


„Společný úkol pro děti a rodiče“

Milé děti, vážení rodiče,

připravili jsme pro Vás společný úkol na téma „Kniha je můj kamarád“. Vašim úkolem bude pomoci dětem připravit krátké představení jejich nejoblíbenější knihy. Můžete použít jakoukoliv výtvarnou techniku- kreslení, malování, vystřihování, lepení, fotografie, kostýmy apod. Děti by měly 2-4 větami představit svoji oblíbenou knihu (hlavní hrdina, prostředí, téma apod.). Úkol si děti spolu se svojí oblíbenou knížkou přinesou do školky, až bude znovu otevřena.

Přejeme příjemné společné chvíle při zpracování úkolu.