ŠKOLNÍ ROK 2023/2024


Harry Potter v Sovičkách 

S blížícím se svátkem čarodějnic se naše třída proměnila ve školu čar a kouzel v Bradavicích.  Najednou to u nás vypadalo, jako když se roky neuklízelo. Všude samá pavučina a pavouk. Z dětí se stali malí čarodějové a rozdělili se do skupinek, ve kterých plnili různé úkoly. Na závěr se v umývárně objevil nápis “Tajemná komnata otevřena” a tak jsme se ji vydali hledat. 

Bylo to dost strašidelné, ale zvládli jsme to. Vyluštili jsme křížovku a šli hledat Zlatonku na zahradu. Pak jsme si zahráli Famfrpál a nakonec proběhla slavnostní hostina, se kterou nám pomohli i rodiče donesením různých upečených dobrot. 

Byla to trochu jiná oslava čarodějnic, než bývá zvykem, ale děti si to moc užily. 


Divadelní představení  " Pohádky naší vesnice"

Dne 18. 4. náš navštívilo divadelní seskupení, které nám zahrálo dvě pohádky.
První pohádka byla o laskavosti. Když se budeme chovat poctivě, nejdále dojdeme. Druhá pohádka byla o chamtivosti. O dvou ženách, které měly všeho dost, ale i přesto jim to nestačilo. 

Projektový den - zpracovatel odpadů

Děti se naučily:

Den vody

Pro děti byla připravena stezka, která se týkala koloběhu vody. Děti si zábavnou metodou zjišťovaly nové poznatky o vodě. Tento den proběhly i pokusy, kde byla v hlavní roli voda.

Velikonoce a vynášení Morany

Už na nás dýchlo jaro. Přivavovali jsme se na velikonoce a nechali odnést řeku Morany. Děkujeme mockrát panu Zahrádkovi za upletení pomlázek! Probrali jsme všechny tradice a těšili se na velikonoce.

Divadelní představení princezna a drak

Přijel k nám p. Bílek, kterého máme ve školce moc rádi. Předvedl nám jako vždy krásné divadlo, které se nám všem líbilo.  

Návštěva školy s předškoláky

Naše děti se šly podívat, jak to chodí ve škole. Prohlídly si prostory školy, jako např.: jídelnu, třídy, chodby. Společně s jednou třídou ZŠ spolupracovali při společné činnosti.


Mobilní planetárium

Jedná se o program, který hravou a zábavnou formou popularizuje vzdělání v oblasti astronomie a přírodních věd. Náš program byl o zvířátkách, které představují všechny planety a souhvězdí.

Karneval v MŠ

V měsíci únoru se u nás v MŠ konaly karnevaly. V obou třídách se soutěžilo, tančilo a dovádělo. Představily se všechny masky a užila se spousta zábavy.

Na skok k Sovičkám 

V týdnu profesí se děti učili tomu, jak být hasič, popelář nebo kominík. Je důležité poznat, co se v tomto zaměstnání může všechno přihodit.

Plavání v Benešově

Jako už každý rok jsme se vydali na předplavecký kurz společně se ZŠ. Děti si lekce moc užily. Zábavnou formou se naučili cítit jako ryby ve vodě :) 

  Vánoce v MŠ

Ježíšek dorazil i k nám do školky. Děti byly nadšené z nadílky. Rozbalily si modelínky, puzzle, boby a další. Jsme tudíž připraveni na další sněhovou nadílku!!! Moc se těšíme. A zároveň děkujeme všem ježíškům, kteří udělaly dětem radost i v MŠ.

Putování za vánoční hvězdou

Divadelní představení p. Bílka nám ukázalo celou cestu až k ježíškovi. Tradiční divadlo s loutkami v krásném provedení s originálním přednesem pana divadelníka.

Jsem LASKAVEC

Happening #jsemlaskavec již sedmým rokem motivuje děti ve věku od 3 do 18 let, aby si vyzkoušely, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe. Na základě zkušeností a zpětné vazby od učitelů, vychovatelů a dalších pedagogických pracovníků se totiž potvrdilo, že “procvičování” laskavosti pomáhá zlepšovat spolupráci, vztahy i náladu v kolektivu. 

I my jsme se zapojili jen tak pro náš dobrý pocit.

Halloween  u Soviček

Tancování, tvoření, překážková dráha a speciální halloweenské převleky to vše a ještě více.

Halloween  u Berušek

Ráno jsme začali vařením lektvarů a vytvářením vlastních. Pokračovali jsme tancem a židličkovanou. Poté nás čekal hod na ducha a namotávání pavouka.

Co se událo u Soviček?

Ochutnávka ovoce a zeleniny, která proběhla 6. 10. Děti ochutnávaly poslepu různé druhy ovoce nebo zeleniny např.: paprika, rajče, okurka, banán, mrkev a jablko. Každý ochutnal dvě věci dle toho, co řekl, že mu chutná.

Hraní pohádky o Veliké řepě v podání dětí ze Soviček.

Medové snídaně

Propagace zdravého životního stylu, správných stravovacích návyků, medu jako potraviny i medu jako léku. Medové snídaně představují dětem včely jako zajímavé živé tvory, objasňují jejich význam pro přírodu i život člověka v konsekventních skutečnostech. Nejedná se o prostou přednášku. Lektor zábavnou interaktivní formou za pomoci herních i reálných pracovních pomůcek přibližuje dětem práci včelařů i práci včel. 

Divadelní představení Mňau a Pac

4. 10. 2023  nás ve školce navštívil divadelní sbor, který nám přijel zahrát pohádku Mňau a pac. V pohádce se rozhodli kočička s pejskem jít do světa. Cestou potkávali různé zvířátka, která jim vyprávěla o tom, kde bydlí a jak se mají. Pohádka měla děti naučit dobrým kamarádským vztahům a pomoci s adaptací v MŠ.

Svatováclavský jarmark

27. 9. 2023  se u nás na školkovém dvorku konal Svatováclavský jarmark. Přišli nám pomoci s akcí i děti ze školy společně s paní ředitelkou. Děti dny a týdny před jarmarkem sbíraly za mimořádné chování a dobré skutky svatováclavské dukátky. Za dukátky si poté v den jarmarku mohly koupit například něco dobrého na zub nebo si zkusit jít vystřelit papírovou růži na střelnici. 

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023


Užijte si sestřih našich vzpomínek a zážitků za školní rok 2022/2023. Mockrát Vám za vše děkujeme. Na viděnou příští rok!