NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Maškarní bál 2022

Vánoční besídka 2021

Nemocnice pro plyšáky

Z naší Mateřské školy se na pár dní stala nemocnice pro plyšáky. Děti pomohly nemocným i zdravým s různými úrazy, nemocemi a potížemi. Jeden plyšák zlomenou nohu, druhý bolesti bříška. Zkrátka problém, kam se podíváš! Naštěstí se všechny pacienty povedlo zachránit a uzdravit!!!

Navštívili nás tři králové

Kdepak. Nebyl to Kašpar, Melichar a Baltazar, ale král Jablíčko, Brambora a Houbička. A s nimi k nám do školky přišla i jejich družina - ovoce, zelenina a jedlé i jedovaté houby. Králové z ovocného a zeleninového království byli velmi štědří a přinesli nám ze své země dary na ochutnání. Také nám o sobě něco pověděli a zahráli si s námi různé hry. Pan král Houbička nás zase pozval mezi své přátele lesní skřítky a poučil nás, že ne všechny houby jsou jedlé. Děti mu na oplátku pomohly zachránit houbová semínka, která ukradli zlí skřítkové.

Žížalí bádání ve třídě Soviček


Nemá oči, ani uši. Nemá ruce, ani nohy. Pracuje ve dne v noci a krásou zrovna neoplývá. O kom, že je to řeč? Přece o žížale. S tímto užitečným tvorečkem se děti ze třídy Soviček seznamovaly po celý týden. Každý si mohl prozkoumat svou vlastní žížalu, společnými silami jsme pro naše malé kamarádky vyrobili ze sklenice pozorovací žížaliště, vytvořili jsme žížalí záhonky s cestičkami, přečetli si příběh o Františkovi (žížalákovi) z kompostu, naučili se žížalí písničku a nakonec jsme uspořádali žížalí olympiádu - žížaliádu. Podívejte se, jak se nám to všechno dařilo a jak jsme si to užívali :-)

Podzimní tvoření ve třídě Berušek a broučků

Naši nejmenší vytvářeli strom života. Kmen vytvořili pomocí své ruky. S listy nám pomohlo razítko vytvořené z brambory.

Hudební představení

Dne 4. 10. nás navštívila hudební skupina. Představení bylo o podzimu a o lese. Děti byly do programu zapojovány a náramně je to bavilo!! Nakonec si všichni zatancovali a rozloučili se s hudební skupinou.

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Pirátský týden


Tento týden jsme si pořadně užili. Poznávali jsme mořský svět pod hladinou vody. Plavili se pomocí našeho papírového korábu. Vyráběli různé mořské živočichy jako jsou například medúzy a krabi. Všechny děti se těšily na závěrečný moment našeho velkého dobrodružství ! :) Děti hledaly dle indícií a mapy, cestu k pokladu. Poklad jsme úspěšně našli a mohli jsme se z něho radovat.

Po stopách dinosaurů

Děti se v posledních týdnech před prázdninami vydaly po stopách dinosaurů. Bavili jsme se o všech druzích dinosaurů. Poslouchali jsme, jaké zvuky kdysi vydávali. Vrcholem celého týdne byla hra na archeology. Děti si v písku našly a vykopaly dinosauří kosti !!!

Beseda s panem policistou

V měsící červnu nás potěšil svou návštěvou pan policista. Povídal nám o dopravních značkách, o tom jak se máme chovat na silnici. Na konci přednášky, děti dostaly malý dáreček za pozornost.

Den dětí

Dne 1. 6. se u nás v MŠ konal den dětí. Připravili jsme si pro naše děti dopoledne plné soutěží a zábavy. Stanoviště byly umístěny, jak na dvorku tak na zahradě MŠ. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je být mravencem a také si zaházet včelkou na úl. Za každý splněný úkol dostaly děti razítko. Když posbíraly všechny razítka, čekala na ně odměna v podobě balíčku plného dobrot. Všichni jsme si tento den převelice užili.


Týden mezi včelkami

Světový den včel (20. května) jsme spolu s dětmi slavili celý týden. Nakoukli jsme do úlu, seznámili se s prací včelaře, jako včelky jsme se naučili sbírat nektar a pyl i větrat v úlu, a když nám byl úl malý, vyrojili jsme se. Stihli jsme si vyrobit svíčku z vosku, včelku z korkové zátky, naučit se básničku o včelkách a na konec jsme si dali sladkou tečku – ochutnávku medů. Při tom všem měly děti možnost se dozvědět mnoho zajímavostí ze života včel. Zkrátka, byl to nabitý týden.

Pálení čarodějnic

Děti si užily dopoledne plné soutěží a hraní na čarodějnice. Zažily si, jaké to je letět na koštěti o závod. Mohly si opéct vlastního buřtíka na ohništi. Celé dopoledne se moc povedlo a všichni byli velice nadšení.

Navštívili jsme ZOO

V pátek 16. dubna se třída Soviček proměnila v zoologickou zahradu, děti ve zkušené ošetřovatele exotické zvěře a paní učitelky v nadšené návštěvníky. Nechyběla ani paní pokladní se vstupenkami. Každý ošetřovatel si nejdříve vybral, o jaké zvířátko se bude starat, potom se pustil do stavby pavilonu a nakonec proběhlo i krmení. V některých pavilonech bylo dokonce k vidění i cvičení se zvířátky. V zoologické zahradě panoval čilý ruch, všude se něco dělo a návštěvníci nevěděli, kam dříve. Zeptejte se dětí, jak se jim práce v zoo líbila. My návštěvníci jsme byli nadšení a „výlet“ do zoo jsme si parádně užili :-)

Maškarní ples

Na našich maškarních plesech bylo veselo. Dětem se líbilo tancování a předvádění v kostýmech. Představovaly nám, za co na maškarní ples přišly.

Masopust

Děti poznávaly tradice masopustu. Jaké postavy chodí v průvodu, a o čem vlastně je Masopust.

Zimní sporty

V tomto tématu bylo pro nás důležité děti seznámit se zimními sporty. Vyzkoušeli si krasobruslení, lyžování a slalom.

Cvičení se sokolem

Podle brožurky "Cvičíme se sokolem " splňujeme s dětmi různé cvičební úkony. Děti si pak mohou do sešitu za každý splněný úkol mohou nalepit samolepku

Den u eskymáků

V tento významný den se děti seznámili s životem eskymáků. Ale v naší školce naštěstí nebyla taková zima jako v Grónsku.
Naučily se chytat ryby a skákaly na ledové kry.

Den pokusů

Děti si na vlastní oči zažily, jaké to je být na jeden den chemikem. Viděly, jak reaguje ocet se sodou a co se stane při kontaktu šumivé tablety, barviva a oleje.

Hraní na pohádky v naší školce

Ve třídě berušek a broučků proběhl "Pohádkový bál"

Třída Soviček si společně zahrála pohádku " O koblížkovi".