Fotografie MŠ

Den dětí

Dne 1. 6. se u nás v MŠ konal den dětí. Připravili jsme si pro naše děti dopoledne plné soutěží a zábavy. Stanoviště byly umístěny, jak na dvorku tak na zahradě MŠ. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je být mravencem a také si zaházet včelkou na úl. Za každý splněný úkol dostaly děti razítko. Když posbíraly všechny razítka, čekala na ně odměna v podobě balíčku plného dobrot. Všichni jsme si tento den převelice užili.


Týden mezi včelkami

Světový den včel (20. května) jsme spolu s dětmi slavili celý týden. Nakoukli jsme do úlu, seznámili se s prací včelaře, jako včelky jsme se naučili sbírat nektar a pyl i větrat v úlu, a když nám byl úl malý, vyrojili jsme se. Stihli jsme si vyrobit svíčku z vosku, včelku z korkové zátky, naučit se básničku o včelkách a na konec jsme si dali sladkou tečku – ochutnávku medů. Při tom všem měly děti možnost se dozvědět mnoho zajímavostí ze života včel. Zkrátka, byl to nabitý týden.

Pálení čarodějnic

Děti si užily dopoledne plné soutěží a hraní na čarodějnice. Zažily si, jaké to je letět na koštěti o závod. Mohly si opéct vlastního buřtíka na ohništi. Celé dopoledne se moc povedlo a všichni byli velice nadšení.

Navštívili jsme ZOO

V pátek 16. dubna se třída Soviček proměnila v zoologickou zahradu, děti ve zkušené ošetřovatele exotické zvěře a paní učitelky v nadšené návštěvníky. Nechyběla ani paní pokladní se vstupenkami. Každý ošetřovatel si nejdříve vybral, o jaké zvířátko se bude starat, potom se pustil do stavby pavilonu a nakonec proběhlo i krmení. V některých pavilonech bylo dokonce k vidění i cvičení se zvířátky. V zoologické zahradě panoval čilý ruch, všude se něco dělo a návštěvníci nevěděli, kam dříve. Zeptejte se dětí, jak se jim práce v zoo líbila. My návštěvníci jsme byli nadšení a „výlet“ do zoo jsme si parádně užili :-)

Maškarní ples

Na našich maškarních plesech bylo veselo. Dětem se líbilo tancování a předvádění v kostýmech. Představovaly nám, za co na maškarní ples přišly.

Masopust

Děti poznávaly tradice masopustu. Jaké postavy chodí v průvodu, a o čem vlastně je Masopust.

Zimní sporty

V tomto tématu bylo pro nás důležité děti seznámit se zimními sporty. Vyzkoušeli si krasobruslení, lyžování a slalom.

Cvičení se sokolem

Podle brožurky "Cvičíme se sokolem " splňujeme s dětmi různé cvičební úkony. Děti si pak mohou do sešitu za každý splněný úkol mohou nalepit samolepku

Den u eskymáků

V tento významný den se děti seznámili s životem eskymáků. Ale v naší školce naštěstí nebyla taková zima jako v Grónsku.
Naučily se chytat ryby a skákaly na ledové kry.

Den pokusů

Děti si na vlastní oči zažily, jaké to je být na jeden den chemikem. Viděly, jak reaguje ocet se sodou a co se stane při kontaktu šumivé tablety, barviva a oleje.

Hraní na pohádky v naší školce

Ve třídě berušek a broučků proběhl "Pohádkový bál"

Třída Soviček si společně zahrála pohádku " O koblížkovi".

Rozbalování dárečků

Děti se těšily na nové hračky a nové hry do třídy. Našly tam i hračky, které si přály.

Vánoční besídky

Vzhledem k počtu dětí se naše besídky uskutečnily v komornějších podmínkách. Na všechny děti se moc těšíme. Přejeme do Nového roku hodně štěstí a především zdraví.

20201217_103012.mp4

Vánoční tvoření

Pustili jsme se do tvoření vánočních ozdob ze slaného těsta. Připravili jsme si nějaké dárečky pro rodiče, které jsme zabalili do ručně zdobeného papíru.

Čertovské rejdění

Do naší školky zavítali čert, mikuláš a anděl. Celý týden nás provázeli samé zabavné aktivity, jako například čertí diskotéky.


Můj film 1.mov

První sníh

Při napadnutí prvního sněhu, jsme s dětmi vyrazili na zahradu. Aby si užili, co nejvíce zábavy.

Cesta za duhovým pokladem

Třída broučků se vydala za hledáním duhového pokladu. Po cestě splňovaly úkoly, po splnění úkoly se dozvěděly kam jít dál.
Na konci na ně čekala sladká odměna.

Školkový jarmark

Děti se seznamovaly s tradicemi. Učily se hodnotu peněz a hospodaření s penězmi.
Užily si moc zábavy a i se něco naučily. :)

Začátek školního 2020

Naše nejmenší děti se seznamovaly s prostředím Mateřské školy.